Bądź pochwalony, przybyszu!

Ta jama królicza wyrosła w ziemi tak niespodziewanie, prawda? Przerażony spadałeś długi czas między tykającymi zegarami i innymi dziwacznymi rzeczami. 'Zjedz mnie!', 'wypij mnie!' - cóż za bzdury? Obruszyłeś się zapewne. Chcesz stąd wyjśc? A nie zwiedzisz jej najpierw? Skoro tu trafiłeś, prawdopodobnie za własnym szczęściem, lub za zaproszeniem żaby dwornej! Nie czekaj, przyjmij zaproszenie, czekaliśmy na ciebie! Ciężko się odnaleźc? Obok, przy naszym Drogowskazie, widnieje słowniczek wytyczony słowami "Białe róże pomalowane na czerwono" - już wszystko będzie dla ciebie jasne! Ale pamiętaj! Od Ciebie zależy, czy Rokrocznia spisze twe mienie, czy Królowa Kier zetnie cię o głowę!

środa, 20 lutego 2013

Białe róże przemalowane na czerwono - słowniczek

Nasza ocenialnia działa na podstawie filmu/bajki/książki "Alicja w Krainie Czarów", więc nie wszystko co tu znajdziecie może być od razu jasne i oczywiste. Dlatego wyjaśniamy i jednocześnie ułatwiamy Wam poruszanie się po blogu:

Cudaczne Wyroki - nawiązanie do Królowej Kier i Kota-Cudaka. Tu: lista postów.
Etykieta przy stole - nawiązanie do uczty Szalonego Kapelusznika. Tu: regulamin zgłoszeń i regulamin dla autorów.
Gusta Mieszkańców - mieszkańców traktujemy tu jako oceniających, czyli inaczej kryteria ocen i punktacja.
Skok do króliczej nory - nawiązanie do tego jak Alicja trafiła do Krainy Czarów. Tu: miejsce na zgłoszenia do oceny.
Błądzący po Krainie - tu: poczekalnia/kolejka.
Na służbę w Krainie Czarów - tu: rekrutacja, nabór na autorów.

1 komentarz:

Wyrażając swoje zdanie odnośnie naszych ocen liczymy na kulturę osobistą. Nie piszemy tu po to by robić wam na złość - piszemy po to, by pomagać innym w ulepszaniu ich blogów.